Znamy trasę ORLEN Wyścigu Narodów w Rzeszowie

27-kilometrowa runda ze startem i metą w al. Cieplińskiego w Rzeszowie będzie areną zmagań kolarzy podczas tegorocznego ORLEN Wyścigu Narodów. Finałowe zawody cyklu UCI Nations Cup U23 odbędą się w dniach 29-30 sierpnia, a uroczysta prezentacja ORLEN Wyścigu Narodów 25 marca w Warszawie.

Pierwszy, sobotni etap to drużynowa jazda na czas o długości 27 kilometrów. Runda rozpoczyna się i kończy w al. Cieplińskiego, a po drodze kolarze przejadą między innymi ul. Krakowską, Mostem Zamkowym, al. Tadeusza Rejtana, ul. Ignacego Łukaszewicza, Jana Kiepury, Świętego Rocha, Ignacego Paderewskiego, Aleją Niepodległości aż do Ronda Romana Dmowskiego. Na trasie znajduje się jeden wymagający podjazd w dzielnicy Matysówka.  W niedzielę zostanie rozegrany drugi etap – wyścig ze startu wspólnego. Peleton będzie ścigał się na tej samej rundzie, ale kolarze pokonają ją pięciokrotnie i po 135 kilometrach walki zafiniszują w alei Cieplińskiego.

W tym roku to właśnie w Rzeszowie poznamy zwycięzców Pucharu Narodów. ORLEN Wyścig Narodów będzie bowiem finałową imprezą całego cyklu. Rozpocznie się on pod koniec marca w Belgii wyścigiem Gent-Wevelgem. W kalendarzy UCI Nations Cup U23 znajdują się także między innymi Wyścig Pokoju w Czechach i Tour de l’Avenir we Francji. W ostatni weekend sierpnia najlepsi młodzi kolarze przyjadą do Polski. ORLEN Wyścig Narodów będzie także bardzo ważną imprezą w kontekście wrześniowych mistrzostw Europy (9-13, Trentino) oraz mistrzostw świata (20-27, Szwajcaria).

Więcej szczegółów dotyczących ORLEN Wyścigu Narodów oraz ORLEN Lang Team Race poznamy podczas uroczystej prezentacji 25 marca w Warszawie.