ZNAMY PAŃSTWA UCZESTNICZĄCE W ORLEN WYŚCIGU NARODÓW

Reprezentacje niemal dwudziestu państw wystartują w tegorocznym ORLEN Wyścigu Narodów. Na starcie pojawi się oczywiście reprezentacja Polski, a także między innymi Francja, Włochy, Niemcy, Wielka Brytania i Holandia.

ORLEN Wyścig Narodów należy do cyklu UCI Nations Cup U 23, w którym występują reprezentacje państw. W składzie każdej z drużyn znajduje się sześciu kolarzy. W dniach 1-2 czerwca w Bukowinie Tatrzańskiej pojawi się co najmniej osiemnaście drużyn narodowych.

Nie zabraknie zwycięzców UCI Nations Cup U 23 sprzed roku, czyli reprezentacji Słowenii, która zwyciężyła także w pierwszym cyklu w 2007 roku. Na starcie pojawią się także Francuzi, którzy mają na koncie pięć zwycięstw w UCI Nations Cup U 23. Na ten moment swój udział potwierdziły także reprezentacji Austrii, Białorusi, Belgii, Czech, Danii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Włoch, Litwy, Maroka, Holandii, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz Polski. Składy poszczególnych reprezentacji będziemy poznawać w najbliższych dniach.