Znamy miejsce finału ORLEN Wyścig Narodów

Trwają intensywne przygotowania do sezonu kolarskiego w 2023 roku. Ostatni weekend maja będzie prawdziwie kolarskim świętem.  Termin ORLEN Wyścig Narodów jest zaplanowany na ostatni weekend maja. Już dziś możemy potwierdzić, że finał tego etapowego wyścigu dla kolarzy z reprezentacji narodowych do lat 23 odbędzie się w Arłamowie. 

– Jestem bardzo szczęśliwy, że już po raz 3 z rzędu będziemy mogli zaoferować amatorom piękną trasę w tych okolicach. Arłamów to nasze sprawdzone miejsce, z którym od kilku sezonów wspaniale nam się współpracuje. W 2023 roku zorganizujemy tutaj dwie imprezy. 27 maja będą ścigać się tutaj amatorzy w ramach ORLEN Lang Team Race. – zapowiada wicemistrz olimpijski z Moskwy, Czesław Lang.

Będzie to już piąta edycja Pucharu Nardów UCI, która odbędzie się w Polsce. Poprzednia odbyła się w dniach 9-10 września. Podczas dwudniowej rywalizacji kolarze mieli do pokonania w sumie 291 kilometrów po pięknych terenach województwa podlaskiego. Trasa 1. etapu wiodła z Supraśla do Białegostoku. Etap 2. rozpoczął się w Białymstoku, a zakończył w Augustowie. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej wyścigu został Duńczyk Morten Nortoft.