Trasa ORLEN Nations Grand Prix 2023 została dziś oficjalnie odsłonięta w Pradze

W sobotę w hotelu Orea Pyramida w czeskiej Pradze Lang Team zaprezentował trasę ORLEN Wyścigu Narodów, która odbędzie się w dniach 24-28 maja. To pierwszy z trzech wyścigów Pucharu Narodów UCI do lat 23. Podczas pięciu etapów kolarze odwiedzą trzy kraje: Węgry, Słowację i Polskę.

Rywalizacja w drużynach narodowych to jeden z najważniejszych wyścigów etapowych w kategorii UCI do lat 23, w którym biorą udział najlepsze kraje z klasyfikacji UCI, ale także najlepsi młodzi utalentowani kolarze z całego świata.

Kolarstwo to jeden z najpiękniejszych sportów na świecie. Technika, zaskoczenie, adrenalina, która trzyma nas przyklejonych do ekranów, to bezcenne chwile – mówi Czesław Lang, prezes Lang Team. – Kolarstwo to nie tylko show i pasja, to prawdziwa szkoła życia, ciężkich treningów i pracy zespołowej, dlatego coraz bardziej przekonujemy się i cieszymy, że gorąco pragnęliśmy i zorganizowaliśmy ORLEN Wyścig Narodów jako rundę Pucharu Narodów UCI do lat 23. Dzięki temu młodzi, utalentowani sportowcy mają szansę doświadczyć tego, co kryje w sobie profesjonalizm. Przygotowaliśmy trasę, na której każdy kolarz może znaleźć coś dla siebie i poszukać swojej szansy. Sam nie mogę się już doczekać, żeby to zobaczyć na własne oczy – dodał wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Jesteśmy dumni i zaszczyceni, że możemy być częścią Pucharu Narodów i rozwijać wyścig. Dlatego postanowiliśmy wspólnie z Czesławem wydłużyć wyścig do pięciu dni rywalizacji. To więcej o trzy w stosunku do poprzednich edycji. Teraz rywalizacja będzie się toczyła nie tylko w Polsce, ale także w sąsiednich krajach. Ten wyścig daje niepowtarzalną szansę wielu młodym talentom, które będą przyszłością tego wspaniałego sportu – potwierdza John Lelangue, menedżer generalny Lang Team. – Widzieliśmy już, jak kolarze, którzy wygrali poprzednie edycje, teraz jeżdżą. Osiągają znakomite wyniki na poziomie World Tour. Dla Lang Team priorytetem jest wspieranie przyszłości kolarstwa. Bez wątpienia przyłączam się do myśli Czesława. Mając u boku takiego partnera, jak ORLEN , któremu dziękujemy za zaufanie i wsparcie, ten projekt jest jeszcze bardziej solidny.

Praga i Czechy były tłem dla prezentacji ORLEN  Wyścigu Narodów 2023, a Lang Team już myśli o integracji Czech w kolejnej edycji wyścigu. W tym sezonie młodzi kolarze zawodowi i amatorzy będą mieli możliwość wzięcia udziału w specjalnym wyzwaniu, które odbędzie się w formie górskiej jazdy indywidualnej na czas 21 maja na jednym z najtrudniejszych podjazdów w Czechach, między miejscowościami Loučná nad Desnou i Dlouhé Stráně. Otwarty dla wszystkich ORLEN Wyścig Narodów Grand Prix Challenge, którego sponsorem jest ORLEN Benzina, pozwoli kolarzom porównać się z najlepszym czasem osiągniętym przez byłych zawodowców i będzie wstępem do ORLEN Wyścigu Narodów.

Tak jak przewidywaliśmy, w przyszłym roku w Czechach odbędzie się etap ORLEN  Wyścig Narodów. W tym sezonie chcieliśmy jednak pomyśleć o rowerzystach-amatorach i zaproponować im wyzwanie, które pozwoli odkryć miejsce, w którym kolarstwo i przyroda się łączą. Jesteśmy pewni, że dla nich wszystkich będzie to dzień pełen świetnych wibracji – mówi Czesław Lang.

Cieszymy się, że możemy wspierać najważniejsze wydarzenia sportowe w kraju i za granicą, a ORLEN Wyścig Narodów nie jest wyjątkiem. Cieszymy się, że część tego pięknego wyścigu poświęconego kolarzom rekreacyjnym odbędzie się w Czechach i mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy tej wspaniałej górskiej jazdy na czas przeżyją bardzo miłe chwile wśród pięknej przyrody – powiedziała Anna Ziobroń, dyrektor ds. sponsoringu i marketingu w ORLEN Benzina. – Ponieważ ORLEN prężnie rozwija się na Słowacji i niedawno wkroczył na Węgry, ORLEN Wyścig Narodów to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania ORLENu w Europie Środkowej jako firmy wspierającej talenty sportowe. – dodała.

Wyścig będzie szeroko relacjonowany przez media, w szczególności w telewizji, z 26-minutowym codziennym podsumowaniem najważniejszych wydarzeń produkowanym i dystrybuowanym na całym świecie dla pierwszych trzech etapów. Dwa kolejne odcinki, które odbędą się w weekend, będą transmitowane na żywo przez ponad dwie godziny przez TVP Sport w ogólnopolskiej sieci.

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów 2023:

  • Etap 1: Środa 24 maja: Kaposvár- Balatonföldvár | Węgry
  • Etap 2: Czwartek 25 maja: Hatvan – Bükkszentkereszt | Węgry
  • Etap 3: piątek 26 maja: Levoča- Štrbské Pleso | Słowacja
  • Etap 4: sobota 27 maja: BUKOVINA Resort – Nowy Sącz | Polska
  • Etap 5: Niedziela 28 maja: Sanok – Hotel Arłamów | Polska

Foto ORLEN Benzina