Szansa dla sprinterów? ORLEN Wyścig Narodów wjeżdża do Polski

ORLEN Wyścig Narodów wkracza w decydującą fazę. Podobnie jak przed rokiem, ostatnie dwa etapy zostaną rozegrane na południu Polski. Dziś kolarze przystąpią do najdłuższego odcinka i jedynego, który może zakończyć się finiszem z peletonu. Nie oznacza to jednak, że trasa z BUKOVINA Resort, Niedzica do Jasła będzie płaska…

Zmęczony trzema dniami intensywnego ścigania peleton ORLEN Wyścigu Narodów jest już w Polsce, gdzie odbędzie się czwarty etap tegorocznej imprezy. Rywalizacja rozegra się na obfitującej w podjazdy trasie BUKOVINA Resort, Niedzica – Jasło.

Pewne jest, że na trasie będzie co podziwiać – zmagania rozpoczną się w zapierającej dech w piersiach Niedzicy, a po drodze kolarze przejadą przez liczne podjazdy w pięknych okolicznościach przyrody. Na trasie znów znalazły się dwie premie górskie (Kamienica, Popradowa Niżna) – liderem w tej klasyfikacji jest Włoch Pietro Mattio, od dwóch dni jadący w zielonej koszulce, mający sporą przewagę.

Pomimo wielu podjazdów, niewykluczone, że w Jaśle obejrzymy widowiskowy finisz sprinterów. Dzisiejszy etap będzie bowiem dla nich jedyną okazją do powalczenia o wygraną. Z pewnością bardzo zmotywowani będą Brytyjczycy, którzy mimo aktywnej jazdy nie triumfowali jeszcze na etapie. Polscy kibice mogą trzymać kciuki za Radosława Frątczaka z reprezentacji kraju, który w ubiegłym roku zafiniszował na 2. pozycji w Tour de l’Avenir!

Liderem klasyfikacji generalnej po wczorajszym etapie pozostał Francuz Mathys Rondel.

Zapowiada się ekscytujące 175 kilometrów ścigania, z walką na podjazdach i wieloma zwrotami akcji. ORLEN Wyścig Narodów 2024 zdążył nas już do tego przyzwyczaić!

Dzisiejszy etap będzie transmitowany między innymi w TVP Sport i Eurosport Playerze od 14:45.