Prezentacja trasy ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w Pradze

Pięć etapów wyścigu dedykowanego młodym talentom światowego kolarstwa zostanie zaprezentowanych w sobotę 4 marca 2023 roku w stolicy Czech.

Lang Team, organizator Tour de Pologne, zaprezentuje w Pradze pięć etapów ORLEN Wyścigu Narodów 2023. Wydarzenie otworzy cykl Pucharu Narodów UCI U23. Na przestrzeni lat cykl ten wprowadził do World Touru najbardziej obiecujące młode talenty kolarstwa.  4 marca od godziny 14.00 w Hotelu Orea Pyramida, Lang Team poinformuje, etap po etapie, o wszystkim, co trzeba wiedzieć o 5. edycji wyścigu. 

W prezentacji wezmą udział prezes Lang Team i Tour de Pologne Czesław Lang oraz manager generalny John Lelangue.

– Ten rok jest dla nas bardzo ważny, ponieważ  rozwijamy projekt ORLEN Wyścig Narodów – wyjaśnia Czesław Lang. – Rozszerzamy wyścig w kalendarzu UCI z 2 do 5 etapów, co pozwala nam stać się  jeszcze ważniejszym wyścigiem dla U23 oraz stworzyć taki wyścig, w którym szanse znajdą  górale jak i sprinterzy. Jest to również przełomowy rok ponieważ wyścig po raz pierwszy wystartuje poza Polską i odwiedzi 3 kraje w 5 dni co jest „premierą” dla Pucharu Narodów UCI U23. Już w przeszłości planowaliśmy wyjazd za granicę, ale pandemia koronawirusa odłożyła te projekty na później. Piąta edycja zapowiada się na naprawdę piękny i dynamiczny wyścig. Już teraz z wielką radością ogłaszamy, że 24 maja powitamy największe międzynarodowe talenty i najlepsze kolarskie nacje na pierwszym etapie ORLEN Nations Grand Prix 2023.

– Od dawna wspieramy topowe międzynarodowe wydarzenia i wyścig kolarski ORLEN Wyścig Narodów nie jest tu wyjątkiem. Kolarstwo to kolejny sport, który jest dla nas atrakcyjną okazją do zwiększenia świadomości marki ORLEN w Europie Centralnej, a także w Czechach. – mówi Anna Ziobroń, Dyrektor ds. Sponsoringu i Marketingu ORLEN Unipetrol.  – Wierzymy, że ORLEN Wyścig Narodów – podobnie jak w przeszłości – wyróżni i wprowadzi do kolarskiego World Touru kolejne obiecujące talenty.

ORLEN jest dla nas strategicznym partnerem, bo wspiera Tour de Pologne UCI World Tour i wyścig ORLEN Wyścig Narodów, ale w ogóle, jeśli spojrzymy na to, co ORLEN robi dla sportu w Polsce, to możemy go nazwać prawdziwym mecenasem. ORLEN  nie tylko skupia się na biznesie, ale rozumie, co to znaczy promować Polskę poprzez sport. –  podsumowuje Lang.