25 marca w Warszawie odbędzie się uroczysta prezentacja kolarskiego ORLEN Wyścigu Narodów. W tym roku impreza z cyklu UCI Nations Cup U 23 odbędzie się w ostatni weekend sierpnia w Rzeszowie.

ORLEN Wyścig Narodów zadebiutował na kolarskiej mapie w 2019 roku. Inauguracyjna edycja została rozegrana w Bukowinie Tatrzańskiej. Wyścig należący do UCI Nations Cup U23 przyciągnął najbardziej utalentowanych młodych kolarzy rywalizujących w barwach reprezentacji narodowych.

W tym roku ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie miał szczególny wymiar – będzie to finałowa impreza UCI Nations Cup U23. Cykl wyścigów, w którym przed laty startowali Tom Dumoulin, Fernando Gaviria, czy Nairo Quintana, rozpocznie się pod koniec marca w Belgii (Gent – Wevelgem). Potem zostaną rozegrane także między innymi Wyścig Pokoju w Czechach i Tour de l’Avenir we Francji, a decydujące rozstrzygnięcia zapadną właśnie w Polsce. Co więcej ORLEN Wyścig Narodów będzie bardzo ważną imprezą w kontekście wrześniowych mistrzostw Europy (9-13, Trentino) oraz mistrzostw świata (20-27, Szwajcaria).

Wszelkie szczegóły dotyczące tegorocznego ORLEN Wyścigu Narodów poznamy na uroczystej prezentacji 25 marca w Warszawie.

Used Tags :