Pierwszy ORLEN Wyścig Narodów Challenge za nami!

Fantastyczna pogoda, wymagająca trasa i walka do ostatnich metrów. Taki był pierwszy ORLEN Wyścig Narodów Challenge – otwarta dla wszystkich czasówka w Republice Czeskiej z metą na szczycie Dlouhé stráně (1354 m.n.p.m.). 

– To był naprawdę dobry dzień z licznym uczestnictwem w otoczeniu pięknej przyrody w Czechach. Wielu zmotywowanych zawodników w kategorii kobiet i mężczyzn. Patrząc na czasy zawodników na podium, ich wyniki są zbliżone do osobistego rekordu Filippo Zanny na tej trasie. Możemy być zadowoleni z pierwszej edycji wyścigu, który jest dobrą opcją dla amatorów, którzy biorą udział w innych wyścigach, takich jak Grand Fondo, ale nie często biorą udział w wyścigu ITT. To coś, co chcielibyśmy rozwijać. – John Lelangue, manager generalny Lang Team. 

Trasa wyścigu o długości 12.5 km prowadziła z miejscowości Loučná nad Desnou, metę zlokalizowano na szczycie góry Dlouhé stráně (1354 m.n.p.m.). Przewyższenie na tym odcinku wynosiło ponad 800 metrów.  

W rywalizacji wzięło udział kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek z Polski, Czech i Ukrainy. Najszybszy wśród mężczyzn oraz OPEN z czasem 34:10 okazał się Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team), wśród kobiet triumfowała Katarzyna Orłowska (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), z czasem 46:26. 

Zwycięzcy w kategorii OPEN otrzymali nagrody finansowe od 1000 do 300 euro. Najlepszym trzem kobietom i mężczyznom dnia, wręczono puchary, zegarki Festina – oficjalnego partnera pomiaru czasu zawodów oraz produkty Vitarade.

– Fantastyczna pogoda, rewelacyjna i wymagająca trasa. Wyścig był przeprowadzony na naprawdę wysokim poziomie, nie było gdzie odpocząć, ponieważ trasa prowadziła ciągle pod górę. – podsumował dzień Przemysław Niemiec, dyrektor ds. trasy w Lang Team i były profesjonalny kolarz. 

Tak prezentuje się końcowa klasyfikacja:

Kategoria OPEN: 

  1. Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team)
  2. Adam Wójcik ( 7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
  3. Jakub Riman (DK BIKESHOP Rcing Team)

Kategoria mężczyzn:

  1. Oleksii Kmets (Power of Science Jafi Team)
  2. Adam Wójcik (7R ROWMIX TEAM p/b 72D)
  3. Jakub Riman (DK BIKESHOP Rcing Team)

Kategoria kobiet

  1. Katarzyna Orłowska (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team)
  2. Agata Madej (Quest Road)
  3. Klaudia Kowalska (Agropunkt Innergy Team)