ORLEN Wyścig Narodów: Tutaj rodzą się gwiazdy

Olav Kooij (Jumbo-Visma) i Marijn van den Berg (EF Education-EasyPost) brylowali wczoraj na 5. etapie Tour de Pologne ze Strzelina do Opola, zajmując dwa pierwsze miejsca na podium. Holendrzy są mocno związani z Polską oraz Lang Teamem. 

W 2020 Olav Kooij wygrał oba etapy ORLEN Wyścigu Narodów i klasyfikację generalną, rok później w 2021 roku,  Marijn van den Berg zrobił dokładnie to samo, sięgając po zwycięstwo etapowe i w generalce.

Ponadto pięciu z sześciu kolarzy, którzy reprezentowali holenderską drużynę narodową w ORLEN Wyścigu Narodów w 2021 roku, rywalizuje w tegorocznym Tour de Pologne UCI WorldTour.

– Ważne jest, aby zapewnić młodym kolarzom możliwość rozwoju – wyjaśnia Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team – Dlatego inwestujemy w ORLEN Wyścig Narodów gdzie młodzi kolarze mogą pokazać swoje umiejętności i zdobyć międzynarodowe doświadczenie. W peletonie są inni zawodnicy, którzy w przeszłości brali udział w tych zawodach. Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do ich rozwoju i obserwować, jak rywalizują w najważniejszych wyścigach na świecie.