ORLEN Wyścig Narodów już w ten piątek!

Już tylko kilkadziesiąt godzin dzieli nas od startu kolejnej edycji ORLEN Wyścigu Narodów, podczas której zmierzą się ze sobą kolarze z reprezentacji narodowych takich krajów jak Włoch, Niemiec, Danii czy Polski. W piątek 9 września rozpocznie się dwuetapowy wyścig należący do cyklu UCI U23 Nations Cup. 

– Jest to wyścig wyjątkowy, ponieważ organizujemy go dla kolarzy, którzy nie ukończyli jeszcze 23 roku życia, ale są kolarzami zawodowymi i będą reprezentować swoje państwa, a nie drużyny. – zapowiada wicemistrz olimpijski z Moskwy, Czesław Lang.

Etap 1 wyścigu rozpocznie się w Supraślu i po pokonaniu 156,9 kilometrów zawodnicy dojadą do Białegostoku. Trasa będzie prowadzić po względnie płaskim terenie.

Etap 2 to odcinek 136,1 kilometrów z Białegostoku do Augustowa. Trasę charakteryzują 3  podobne do siebie podjazdy oraz duża ilość całkiem prostych odcinków prowadzących przez podlaskie lasy. Suma przewyższeń na tym etapie wynosi 750 metrów.

– Fantastyczne ściganie, piękne tereny, wielkie emocje. Szykuje się naprawdę wielka uczta kolarska, dlatego zapraszam wszystkich do kibicowania! – zapewnia Czesław Lang.

Wyścig będzie emitowany na żywo na antenie TVP Sport. Dostępna będzie także transmisja online na całym świecie poprzez portal sport.tvp.pl