ORLEN Wyścig Narodów Challenge – weź udział bezpłatnie!

Sezon obfituje w wiele wyścigów kolarskich dla amatorów. Czesław Lang wraz ze swoim zespołem dokładają do kalendarza jeszcze jedną imprezę dla ambitnych amatorów: ORLEN Wyścig Narodów Challenge, czyli jazda indywidualna na czas pod górę na jednym z najbardziej wymagających podjazdów w Czechach. Udział w wyzwaniu jest bezpłatny. 

Kolarstwo jest pełne wyzwań, okazji do sprawdzenia swoich możliwości i przekraczania własnych granic. Czasówkę w Czechach zaplanowano na 21 maja. Zawodnicy zmierzą się z trasą o długości 12.5 km, ze startem w Loučná nad Desnou i metą zlokalizowaną na szczycie góry Dlouhé stráně (1354 m.n.p.m.). Przewyższenie wynosi ponad 800 metrów.  

ORLEN Wyścig Narodów Challenge to wydarzenie o charakterze otwartym, a udział w nim mogą wziąć zarówno amatorzy jak i zawodnicy z licencjami kolarskimi. Zwycięzcą całego wyzwania zostanie zawodnik, który pokona trasę w najkrótszym czasie. Zapisy przez stronę www.orlennationsgrandprix.com/challenge/

To jedyne w swoim rodzaju przeżycie, podczas którego będzie można ścigać się z zawodnikami, którzy w przeszłości z powodzeniem startowali w najważniejszych wyścigach. Na starcie pojawią się m.in. Przemysław Niemiec i Piotr Wadecki. 

Challenge, którego sponsorem jest PKN ORLEN oraz ORLEN Benzina, to wstęp do rywalizacji kolarzy z reprezentacji narodowych, którzy od 24 do 28 maja, będą ścigać się w ramach 5- etapowego ORLEN Wyścigu Narodów, którego trasa przebiega przez Węgry, Słowację i Polskę.