Nie przegap! ORLEN Wyścig Narodów w TVP

W piątek 9 września jazda z Supraśla do Białegostoku, a dzień później ze stolicy Podlasia do Augustowa – tak będzie wyglądał ORLEN Wyścig Narodów. A wszystko można oglądać nie tylko przy trasie, ale też w TVP Sport.
– Zawsze staramy się, aby nasze imprezy były przygotowane w niezwykle staranny sposób pod każdym względem. Przede wszystkim dbamy o bezpieczeństwo zawodników, ale też o odpowiednią oprawę medialną. ORLEN Wyścig Narodów to bardzo prestiżowa impreza, finał cyklu UCI Nations Cup U23. Jestem przekonany, że obejrzymy fantastyczną rywalizację kolarzy, którzy w kolejnych latach będą decydowali o sile peletonu cyklu World Tour. Cieszę się, że podobnie myślą nasi partnerzy z Telewizji Polskiej i dzięki temu kibice będą mogli oglądać transmisję telewizyjną – mówi dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

Oferta telewizyjna jest bardzo bogata. Piątkowa transmisja w TVP Sport zacznie się o 12.45 i potrwa aż do mety i dekoracji. Dzień późniejprzekaz wystartuje o 8.50 i przez blisko trzy koleinę godziny bedzie mozna ogladac wydarzenia na trasie. A to nie wszystko, bo w planie są też kroniki i podsumowania w TVP1 i TVP2.
– Jestem przekonany, że będzie co oglądać. Do Polski przyjechali znakomici młodzi kolarze. A ściganie w tym cyklu wygląda nieco inaczej niż w elicie. Zawodnicy nie korzystają z łączności ze swoimi dyrektorami w trakcie wyścigu, więc muszą sami podejmować decyzje i cały czas wszystko kontrolować. To jak powrót do kolarskich korzeni i bardziej romantycznego, a mniej wykalkulowanego ścigania – dodaje wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Plan transmisji
TVP Sport
9 września: transmisja ze studiami 12:45-15:35
10 września: transmisja ze studiami 8:50-11:30
– poniedziałek, 12 września; 10:45 – Podsumowanie (skrót z obu etapów) – 80′
– wtorek, 13 września; 6:30 – Podsumowanie (j/w) – 80′

TVP1
10 września: podsumowanie ok godz. 23:45 – 23:55.

TVP2
9 września: kronika 20:05-20:07
10 września: kronika 19:32-19:34