Międzynarodowa trasa ORLEN Wyścigu Narodów staje się faktem. 

Mniej niż 100 dni pozostało do rozpoczęcia szóstej edycji ORLEN Wyścigu Narodów. Wydarzenie podobnie jak w roku ubiegłym rozpocznie się poza granicami Polski. 

Trwają ostatnie przygotowania trasy nadchodzącego wyścigu dla kolarzy U23 z reprezentacji narodowych, którzy będą ścigać się w Czechach, Słowacji i Polsce w ramach Pucharu Narodów U23 UCI. Wspólnie z przedstawicielami Czeskiej Federacji Kolarskiej, John Lelangue, manager generalny Lang Team, odbył wizję lokalną dwóch etapów tegorocznego wydarzenia. Kolejne trzy etapy odbędą się na Słowacji i w Polsce.  

Mocno stawiamy na rozwój młodych talentów, a ORLEN Wyścig Narodów, to bardzo dobra okazja, aby zawodnicy mogli nie tylko zdobywać doświadczenie i walczyć o zwycięstwo, ale także pokazać co potrafią i w ten sposób utorować sobie drogę do WorldTouru. – podkreśla Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team. – Zawodnicy, którzy w ubiegłym roku byli w czołówce wyścigu, dzisiaj jeżdżą już dla takich drużyn jak UAE Team Emirates, EF Education-EasyPost, Intermarche-Wanty.  Cieszę się, że możemy zorganizować wyścig na terenach gdzie obecny jest nasz sponsor tytularny, czyli ORLEN. 

W ubiegłym roku ORLEN Wyścig Narodów rozpoczął się na Węgrzech, aby po dwóch etapach peleton znalazł się na Słowacji i następnie w Polsce, gdzie w Arłamowie poznaliśmy zwycięzcę, którym okazał się być Słoweniec Gal Glivar. 21-latek reprezentuję drużynę UAE Team Emirates Gen Z i wygrał już w tym sezonie etap oraz klasyfikację generalną wyścigu Tour of Sharjah

ORLEN Wyścig Narodów w 2024 roku odbędzie się w dniach od 15 do 19 maja.