Miasta etapowe ORLEN Wyścigu Narodów 2024

W tym roku ORLEN Wyścig Narodów wystartuje w Czechach, później kolarze przejadą przez Słowację i dotrą do Polski. Wielki finał odbędzie się koło Hotelu Arłamów. – Przygotowaliśmy kompleksową trasę, na której wszyscy będą mogli poszukać okazji do tego, aby pokazać, co potrafią – powiedział Czesław Lang, dyrektor wyścigu.

Od 15 do 19 maja obejrzymy pięć pasjonujących etapów, a wielki sport będzie na wyciągnięcie ręki dla każdego. Wyścig będzie wyglądał trochę inaczej niż większość tych znanych z rywalizacji elity. ORLEN Wyścig Narodów to część prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Na starcie stają reprezentacje krajów oraz kluby z kolarzami do 23 lat.

W tym roku wszystko zacznie się 15 maja w czeskim Prostejovie, a pierwszy etap skończy się w Bouzovie. Dzień później kolarze także będą pędzili po czeskich szosach, bowiem start zaplanowano w Prerovie, a metę w Kohutce. Trzeci etap odbędzie się na Słowacji, bo w planie znalazł się odciek Tvrdosin – Strbskie Pleso.

Wszystko skończy się w Polsce. Czwarty etap poprowadzi z okolic Bukovina Resort do Jasła, a wielki finał to trasa Lesko, powiat Leski – Hotel Arłamów.

– Trasa jest wymagająca, na każdym etapie nie brakuje pagórków i poważnych podjazdów. Drugi i trzeci odcinek kończą się podjazdami, gdzie można się spodziewać prawdziwej walki górali. Przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać, żeby być blisko tego, co przed nami, bo wiem, jak ambitnie ścigają się młodzi kolarze, którzy wiedzą, że dostają szansę – powiedział Czesław Lang.

Sponsorem tytularnym wyścigu jest firma ORLEN.

ORLEN Wyścig Narodów 15-19.05.2024

  1. etap: 15.05 (środa) PROSTĚJOV – BOUZOV (Czechy)
  2. etap: 16.05 (czwartek) PŘEROV – KOHÚTKA (Czechy)
  3. etap: 17.05 (piątek) TVRDOŠÍN – ŠTRBSKÉ PLESO (Słowacja)
  4. etap: 18.05 (sobota) BUKOVINA RESORT – JASŁO (Polska)
  5. etap: 19.05 (niedziela) LESKO, POWIAT LESKI – HOTEL ARŁAMÓW (Polska)