Kolejne górskie wyzwanie. Dziś wspinaczka pod Szczyrbskie Jezioro

Trasa ORLEN Wyścigu Narodów nie odpuszcza. Po wczorajszej wymagającej końcówce na Kohutce, zawodników czeka kolejny górski finisz. Tym razem meta zostanie ulokowana w położonym w pięknych okolicach Szczyrbskim Jeziorze, gdzie przed rokiem również kończył się jeden z etapów wyścigu.

ORLEN Wyścig Narodów przeniósł się z Czech na Słowację, gdzie odbędzie się trzeci etap rywalizacji. Charakterystyczne dla tegorocznej edycji wyścigu są liczne podjazdy, których dziś również nie zabraknie! Zawodnicy ruszą z Twardoszyna w dolinie Orawy i już po 40 kilometrach ścigania wjadą na górską premię w miejscowości Kvačany. Następnie udadzą się w stronę zachwycającego widokami Szczyrbskiego Jeziora.

W środkowej części ciągnącej się ponad 20 kilometrów wspinaczki ulokowano górską premię Vysoke Tatry. Meta zlokalizowana będzie natomiast w Szczyrbskim Jeziorze. To miejscowość dobrze znana turystom, ale i kolarskim kibicom. W przeszłości kończył się tam zarówno Tour de Pologne, jak i ORLEN Wyścig Narodów. Ubiegłoroczna rywalizacja obfitowała w emocje, a wszystko zwieńczyła wygrana utalentowanego Francesco Busatto, który był najszybszy z okrojonej grupy. Włoch jeździ obecnie w Intermarche-Wanty, ekipie World Tour! Kto pójdzie w jego ślady?

Faworytów jest wielu, ale szczególną uwagę należy zwrócić na regularnego i dynamicznego Matthew Brennana z Wielkiej Brytanii, który do tej pory finiszował na 4. i 3. miejscu. Nie można zapomnieć też o znakomitych Francuzach, po wczorajszym etapie zajmujących pierwszą i drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Właścicielem białej koszulki sponsora tytularnego – firmy ORLEN – jest Mathys Rondel, a za nim plasuje się Brieuc Rolland.

Górska sceneria z pewnością zachęci kolarzy do ataku i agresywnej jazdy, tym bardziej, że stawką jest nie tylko zwycięstwo etapowe i pozycja w klasyfikacji generalnej. Zacięta walka toczy się również o zieloną koszulkę lidera klasyfikacji górskiej, w której prowadzi Włoch Pietro Mattio, mający na swoim koncie 10 punktów. Po wczorajszej ucieczce, niewielką stratę do 2. zawodnika pierwszego etapu mają Polacy – Michał Pomorski i Kacper Gieryk.

Etap do Szczyrbskiego Jeziora będzie wyjątkowy również z innego powodu. Dzisiejszym solenizantem jest Czesław Lang, Dyrektor ORLEN Wyścigu Narodów. Jesteśmy przekonani, że jazda kolarzy na piątkowym etapie będzie pięknym prezentem urodzinowym!