Kolarski ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie już za tydzień

Wielkimi krokami zbliża się ORLEN Wyścig Narodów. Zawody cyklu UCI Nations Cup U23 zostaną rozegrane 12 i 13 września br. w Rzeszowie. Na starcie dwuetapowego wyścigu pojawi się 16 drużyn.

Tegoroczny kalendarz wyścigów kolarskich został w znacznym stopniu zmieniony ze względu na pandemię koronawirusa. W efekcie z sześciu zaplanowanych wyścigów cyklu UCI Nations Cup U23, zostanie rozegrany tylko jeden – ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie. W ciągu dwóch dni fani kolarstwa będą mieli możliwość kibicowania najlepszym reprezentacjom młodzieżowym. Istotą ORLEN Wyścigu Narodów jest właśnie rywalizacja w barwach narodowych. W tym roku na starcie pojawią się reprezentacje między innymi Polski, Belgii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Rosji, Szwecji, Japonii, a także drużyna regionalna z Wielkopolski, czyli KK Tarnovia.

ORLEN Wyścig Narodów to impreza z ogromnym potencjałem. Mieliśmy doskonały przykład podczas inauguracyjnych zawodów w Bukowinie Tatrzańskiej w 2019 roku. Żywiołowa walka młodych kolarzy, rywalizacja w barwach narodowych, emocje od startu do mety – to wszystko stanowi o sile wyścigu. Wyścigu, który jest szansą dla wielkich talentów na pokazanie się światu. Jestem przekonany, że w tym roku w Rzeszowie będziemy świadkami wspaniałej sportowej walki – powiedział Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team.

– Świadomie budujemy rozpoznawalność naszej marki poprzez sport, będąc jego największym mecenasem w Polsce. Jesteśmy obecni podczas najważniejszych wydarzeń w kraju i za granicą. Jednym z nich jest ORLEN Wyścig Narodów – impreza, w której ścigają się przyszłe gwiazdy światowego peletonu. Nie zapominamy też o sportowcach – amatorach, zachęcając wszystkich Polaków do aktywnego trybu życia i rozwijania sportowych pasji. Temu służy druga kolarska inicjatywa, w którą jesteśmy zaangażowani, czyli kolarski cykl wyścigów szosowych ORLEN Lang Team Race – powiedział Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

ORLEN Wyścig Narodów będzie się składał z dwóch etapów – drużynowej jazdy na czas (sobota, 12 września, godzina 13:50)  i wyścigu ze startu wspólnego (niedziela, 13 września, godzina 12:00. Zarówno sobotnia czasówka, jak i niedzielny etap będą rozgrywane na 27-kilometrowej rundzie ze startem i metą w al. Cieplińskiego. W sobotę kolarze pokonają ją raz, w niedzielę pięć razy. Zwycięzców wyścigu poznamy około 15:20.