ORLEN Wyścig Narodów przygotowuje się na przyjęcie młodych mistrzów z całego świata

Pięć etapów od 24 do 28 maja, aby wyłonić zwycięzcę, który wyróżni się w grupie. 

Piąta edycja ORLEN Wyścigu Narodów, który otwiera tegoroczny cykl Pucharu Narodów UCI U23, zbliża się wielkimi krokami. Rywalizacja będzie bardziej wymagająca niż kiedykolwiek. Pięć etapów okaże się sprawdzianem dla młodych zawodników aspirujących do znalezienia ważnych miejsc na scenie World Tour. 

Trasa wyścigu przebiegające przez Węgry, Słowację i Polskę jest bardzo różnorodna i wymagająca technicznych umiejętności. Po pierwszym etapie, przeznaczonym dla sprinterów trasa stanie się znacznie bardziej wymagająca. Będzie obfitować w dużo podjazdów, które momentami będą osiągać do 2300 metrów przewyższenia. 

Morten Nørtoft, zwycięzca wyścigu w 2022, a obecnie kolarz Jumbo-Visma Development Team mówi: – To naprawdę fantastyczny wyścig. Organizacja jest świetna, wyścig jest dobrze zaprojektowany. Podczas ścigania czujesz się naprawdę bezpiecznie na trasie, finisze są dobrze zaplanowane, wszędzie są zabezpieczenia. Muszę powiedzieć, że edycja 2022 pomimo trudnych warunków pogodowych była naprawdę dobra. Może właśnie dzięki temu było jeszcze fajniej.

– Dla nas w Lang Team ważne jest nie tylko organizowanie dużych imprez takich jak Tour de Pologne UCI World Tour, ale także stawianie na rozwój kolarstwa w Polsce i za granicą w kategoriach młodzieżowych –  zadeklarował Czesław Lang, Dyrektor Wyścigu. – Jesteśmy dumni, że dajemy kolarzom U23 pochodzącym z całego świata możliwość rywalizacji na wysokim poziomie i w świetnych warunkach. Dla wielu będzie to okazja do zrobienia kolejnego kroku w swojej karierze. Dlatego zdecydowaliśmy się na rozszerzenie ORLEN Wyścigu Narodów, nie tylko pod względem liczby etapów- z 2 do 5 – ale także pod względem trasy, włączając do wyścigu 2 nowe kraje: start i 2 etapy na Węgrzech oraz piękny górski etap na Słowacji. Następnie 2 etapy w Polsce z wielkim finałem w Hotelu Arłamów. Na starcie pojawią się 22 reprezentacje narodowe oraz trzy polskie drużyny kolarskie. Te liczby świadczą o tym, że wyścig naprawdę zapewnił sobie miejsce w międzynarodowym kalendarzu jako jeden z trzech Pucharów Narodów UCI U23. 

Niezapomniane wydarzenie dla kategorii U23, które dzięki nowym trasom po raz kolejny będzie idealnym sprawdzianem dla przyszłych mistrzów, którzy będą mieli szansę pokazać, że ciężka praca i upór to klucz do sukcesu.