BUKOVINA Resort partnerem czwartego etapu ORLEN Wyścigu Narodów!

Wielkie ściganie ponownie na Podhalu! ORLEN Wyścig Narodów powraca do Hotelu BUKOVINA – jednego z wielu obiektów należących do BUKOVINA Resort, gdzie zlokalizowano start czwartego etapu wydarzenia. Resort BUKOVINA został partnerem etapu, który zaplanowano na 27 maja 2023 roku.

Po etapie na Słowacji, wyścig przeniesie się do Polski i właśnie z terenu Hotelu BUKOVINA kolarze z reprezentacji narodowych rozpoczną ściganie w naszym kraju. To kultowe miejsce, w którym wielokrotnie odbywał się Tour de Pologne, a w 2019 także ORLEN Wyścig Narodów. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Francuz Nicolas Prodhomme (AG2R Citroen Team). Bukowina Tatrzańska to miejsce znane wśród wielbicieli kolarstwa, którzy regularnie sprawdzają swoje możliwości na kultowych podjazdach pod Ścianę HARNAŚ i Ścianę BUKOVINA.

– Współpraca z Resortem BUKOVINA to prawdziwa przyjemność. Łączy nas pasja do sportu, przede wszystkim do kolarstwa, które jest od wielu lat wspierane przez właścicieli obiektu. Piękne okolice wokół dodatkowo sprzyjają uprawianiu sportu. Cieszę się, że ORLEN Wyścig Narodów wraca w te tereny. – skomentował wicemistrz olimpijski z Moskwy oraz organizator wyścigu, Czesław Lang.

Zawodowi kolarze są u nas bardzo mile widziani. Po raz kolejny zapraszamy w nasze piękne tereny. Cieszę się, że BUKOVINA Resort ponownie współpracuje z Lang Teamem. – skomentował Stanisław Buńda, Dyrektor Zarządzający Term BUKOVINA.

Etap otworzy stromy podjazd, a następnie płaski odcinek, który doprowadzi kolarzy do połowy 129-kilometrowego etapu. Etap posiada ciekawy i wymagający odcinek obejmujący 4-kilometrowy podjazd, na którym co roku rozgrywane są Samochodowe Górskie Mistrzostwa Polski. Finisz w Nowym Sączu będzie z pewnością idealny dla sprinterów.

Hotel BUKOVINA, jeden z obiektów  należących do BUKOVINA Resort, to czterogwiazdkowy hotel otoczony Tatrzańskim Parkiem Narodowym i Tatrami, gdzie świat góralskich wartości połączył się z nowoczesnymi rozwiązaniami. Każdy gość złapie wewnętrzną równowagę, a wolny czas może spędzić w sportowym wydaniu, relaksując się w strefie wellness lub na łonie natury. To hotel przyjazny rodzinom z dziećmi.