7 czerwca 2024

Kolejna edycja ORLEN Wyścigu Narodów przeszła do historii. Długo jej nie zapomnimy!

28 maja 2024

Podsumowanie ORLEN Wyścig Narodów 2024

20 maja 2024

Fotorelacja ORLEN Wyścig Narodów Etap V fot. Tomasz Śmietana

IDEA ORLEN WYŚCIG NARODÓW

ORLEN Wyścig Narodów to impreza należąca do prestiżowego cyklu UCI Nations Cup U23. Startują w niej najbardziej utalentowani młodzi kolarze z całego świata, którzy rywalizują w barwach reprezentacji narodowych. W 2024 roku ORLEN Wyścig Narodów zostanie rozegrany w dniach 15-19 maja.

7 czerwca 2024

Kolejna edycja ORLEN Wyścigu Narodów przeszła do historii. Długo jej nie zapomnimy!

20 maja 2024

Mathys Rondel wygrał ORLEN Wyścig Narodów 2024!

19 maja 2024

Wielki finał! Wszystko rozstrzygnie się pod Hotelem Arłamów

SPONSOR TYTULARNY

Grupa ORLEN to zintegrowany koncern multienergetyczny notowany w prestiżowych, światowych zestawieniach Fortune Global 500, czy Platts TOP250. Jako pierwsza firma w regionie zadeklarował osiągnięcie całkowitej neutralności emisyjnej w 2050 roku. Dzięki zrealizowanym przejęciom (Grupa Energa, Grupa LOTOS, PGNiG) wszedł do grona 150 największych firm na świecie.

Koncern jest obecny na siedmiu rynkach detalicznej sprzedaży paliw – w Polsce, Niemczech, Czechach, Austrii, na Litwie, Słowacji i Węgrzech, a jego zaawansowane produkty są dostępne w blisko 100 krajach na 6 kontynentach. Grupa ORLEN dysponuje nowoczesnymi, zintegrowanymi aktywami zdolnymi do przerobu ponad 40 mln ton różnych gatunków ropy rocznie, a sprzedaż detaliczną prowadzi z wykorzystaniem największej w regionie Europy Środkowo-Wschodniej sieci ponad 3400 stacji paliw. ORLEN jest także liczącym się graczem na rynku energii elektrycznej w Polsce, dysponującym mocami na poziomie 5,1 GW, w tym 1,7 GWe w nowoczesnych źródłach gazowych i prawie 1 GW w OZE.

Zgodnie z zaktualizowaną strategią, głównym celem Grupy ORLEN do 2030 roku jest zapewnienie stabilnych dostaw energii, paliw i gazu z przyjaznych środowisku źródeł. Na realizację strategicznych projektów do końca tej dekady koncern zainwestuje ponad 320 mld zł, z czego około 40% zostanie przeznaczone na zielone inwestycje, w tym energetykę wiatrową na morzu i lądzie, fotowoltaikę, biogaz i biometan, biopaliwa, elektromobilność oraz zielony wodór. Będzie także rozwijać nowoczesną petrochemię i bezpieczną energetykę jądrową.