25 drużyn stanie do walki o zwycięstwo w ORLEN Wyścig Narodów

Zbliżający się ORLEN Wyścig Narodów będzie najliczniejszą edycją, ze wszystkich zorganizowanej do tej pory. 25 drużyn stanie do walki o zwycięstwo. Dzięki obecności 22 reprezentacji, między innymi z Węgier, Łotwy, Portugalii, Słowenii i USA oraz 3 polskich drużyn, etapowy wyścig U23 rozszerza swoje granice i staje się wydarzeniem światowej klasy.

Pierwszy z trzech wyścigów zaliczanych do cyklu Pucharu Narodów U23 – zaplanowany od 24 do 28 maja – po raz pierwszy odbędzie się w trzech krajach na pięciu etapach: Węgrzech, Słowacji i Polsce.

– ORLEN Wyścig Narodów to wciąż młody projekt i jesteśmy dumni z tego, jak rozwija się ta impreza, która w całości dedykowana jest młodym kolarzom, stanowiącym przyszłość tego sportu. –  wyjaśnia Czesław Lang. – Głęboko wierzymy, że te doświadczenia są bardzo kształtujące dla młodych kolarzy, którzy w przyszłości będą musieli rywalizować z zawodowym peletonem. Wspólnie z naszym sponsorem tytularnym – PKN ORLEN – obraliśmy sobie za cel zaoferowanie wydarzenia na wysokim sportowym poziomie. I już dziś wiem, że się nam to udało.

Drużyny na linii startu
Oto pełna lista 23 uczestniczących krajów: Austria, Belgia, Dania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Węgry, Włochy, Kazachstan, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Holandia, Norwegia, Polska, Portugalia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwajcaria, Ukraina, USA. Do tego dochodzą trzy polskie drużyny zaproszone przez Lang Team: Lubelskie Perła Polski Cycling Team, GKS Cartusia W Kartuzach Bike Atelier oraz Klub Kolarski Tarnovia.

Cel, koszulka lidera
Wszyscy ci obiecujący młodzi kolarze będą rywalizować o jeden wielki cel – założenie koszulki lidera na mecie piątego etapu. Koszulka, tak pożądana i cenna, jest sponsorowana przez PKN ORLEN – głównego sponsora imprezy – i wyprodukowana przez Quest, oficjalnego partnera ORLEN Wyścigu Narodów. W ubiegłym roku wygrał ją Morten Nørtoft z Danii, przed Leslie Lührsem z Niemiec i Glebem Karpenko z Estonii. Kto będzie go nosił w tym roku po ostatnim spektakularnym finiszu w Hotelu Arłamów?